24.04.10 |

Конспект фронтального занятия по формированию связной речи «Весна. Перелётные птицы»

Группа: подготовительная группа
Тема: «Весна. Перелётные птицы».
Задачи:
коррекционно-образовательные:
1. Изучение новых понятий (летят: стаей, вереницей, поодиночке, клином)
2. Отработка навыков вопросно-ответной беседы
коррекционно-развивающие:
1. Развитие активного и пассивного словаря.
2. Совершенствование восприятия.
3. Развивать внимание и образную память
коррекционно-воспитательные:
1. Формирование навыков учебной деятельности – организация рабочего места.
2. Бережное отношение к природе, птицам.
Оборудование: предметные и сюжетные картинки, картина с изображением весеннего пейзажа
Речевой материал (словарь): клином, вереницей, по одиночке, стаей, водоплавающие, насекомоядные, длиннохвостая, остроклювый, чернокрылый, длинношеий.
Ход занятия
1. Организационный момент 1 мин. - Здравствуйте ребята! Присаживайтесь на свои места.
- Слушайте меня внимательно, выполняйте всё старательно.
2. Основной этап.
22 мин.
Воспитатель: - Ребята скажите мне, какое сейчас время года?
Дети: Сейчас весна!
Воспитатель: - Правильно весна.
- Давайте поговорим о приметах весны. Посмотрите на картинки, которые висят на доске.
- Кто мне скажет, что изображено на них?
Дети:
- Солнце светит ярче и греет теплей.
- Сосульки на крышах начинают таить.
- На снегу появляются проталины.
- Появляются первые весенние цветы – подснежники.
- День становится длинней ночи.
- Люди снимают тёплые вещи.
А) Игра «Кто как летит».
Воспитатель:
- Правильно, всё это относится к приметам весны.
- Весной прилетают птицы из тёплых стран. Их называют перелетные.
- Посмотрите, на доске висят картинки с изображением перелётных птиц.
- утка, лебедь, ласточка, грач, скворец, кукушка.
- Теперь вы повторите название птиц.
Дети:- Кукушка, утка, лебедь, ласточка, скворец, грач.
- А как же интересно птицы летят до нас?
Дети: Стаей
Воспиатетль:
- Правильно стаей, но ещё могут лететь: клином, стаей, вереницей, по одному.
Воспитатель на доске вывешивает картинки с изображением: стая, вереница, клин, одна птица. Дети должны распределить птиц в зависимости кто как прилетает.
Б) Игра «Кто, где живёт».
Воспитатель:
Посмотрите, на доске висит картина. Каждая птица, когда прилетает селится в своем доме.
- Кукушка – в лесу;
- Грач – на деревьях в гнёздах;
- Ласточка – под крышу дома;
- Утки, цапли – на воде;
- Скворец – в скворечнике.
Логопед просит детей закрыть глаза и меняет местами всех птиц
Дети переселяют птиц правильно.
Воспитатель:
- Смотрите, если утки, цапли, лебедь живут на воде, значит они какие птицы?
Дети:- Они водоплавающие птицы.
Воспитатель:
Все птицы питаются насекомыми. Посмотрите и назовите какими?
Дети:
- Майский жук, бабочка, стрекоза, оса, пчела.
Воспитатель:
- Если птицы питаются насекомыми, значит они какие?
Дети:- Птицы насекомоядные.
В) Игра «Кто внимательней».
Выходит два ребёнка
- Давайте поиграем в игру «Кто внимательней». Ко мне выходят два человека. Вы должны слушать меня внимательно, каждому из вас я буду зачитывать по одному действию, а вы должны выполнить его правильно вот на этой картине.
- Утку нужно посадить на болото;
- Грач спрятался за ветку;
- Скворец спрятался в скворечник;
- Лебедь сидит около воды;
- Кукушка сидит под деревом.
- Хорошо справились с этим заданием.
Дети располагают птиц, так как им говорит воспитатель.
Г) Динамическая пауза.
Скворечник.
Из скворечника торчат
Клювы маленьких скворчат.
Клювик раз, клювик два,
Лапки, лапки, голова.
Дети повторяют движения за воспитателем.
Д) Игра «Озорной птенец».
- Посмотрите на доску, озорной птенец убежал от мамы с папой, поиграть ему захотелось. Посмотрите, как он хулиганит, я буду передвигать его, а вы должны мне назвать, где он находится.
Дети:
- птенец прилетел
- улетел
- залетел
- отлетел
- перелетел
Е) Игра «У кого какое тело?»
- Посмотрите, это утка ,у неё какой хвост?
Дети: - Короткий
Значит утка, какая?
Дети:- Короткохвостая
- Правильно.
- Это ласточка, у неё длинный хвост, значит какая ласточка?
Дети:- Ласточка длиннохвостая
- Грач – У него острый клюв, какой грач?
Дети:- Грач остроклювый
У него черное крыло?
Дети:- Чернокрылый грач
Ж) Игра «Весёлый счёт».
- Давайте посчитаем до пяти: уток, ласточек, журавлей.
- Одна утка, две утки, три утки, четыре утки, пять уток
- Молодцы, хорошо справились с заданием.
3) Заключительный этап.7 мин.
- Я буду читать вам слова, когда вы услышите слово, которое относится к весне, должны хлопнуть в ладоши.
Дети:
- Хлопают, когда услышат слово о весне.
Листопад, тает, вьюга, журчит, ярче, холодно, медведь, грач, снегирь, метель, солнышко, капель.
Итог занятия.
- Давайте вспомни, о чем мы сегодня говорили на занятие?
- О каких перелётных птицах мы говорили?
Дети;- Мы говорили о грачах, журавлях, утках, ласточках, скворцах.
Оценка.
- Вы сегодня очень хорошо позанимались, молодцы. Можете быть свободны, урок закончен.
____________________________________
Если вы решили купить ноутбук и вы живете в Ужгороде, то могу сказать, что интернет-магазин ноутбуков NOVATEK ноутбук ужгород специально спроектирован с такой целью, чтобы максимально упростить и облегчить выбор подходящей модели для рядового украинского потребителя. Такая простота и удобство в использовании помогут купить ноутбук, который будет на все сто процентов соответствовать вашим представлениям о современном мобильном компьютере.

Продуктивність інтелектуальної роботи дитини. (тест)

Спираючись на свої спостереження за дитям в повсякденному житті, виберіть відповідний варіант відповіді на кожне з питань.
1. Чи здатне дитя займатися чим-небудь тривалий час без перерви?
– Не дивлячись на тривалу роботу, майже не втомлюється. Готовий виконувати завдання і далі. (5 балів)
Може працювати достатньо довго, не скаржачись. (4 бали)
– Про високу працездатність говорити складно. (3 бали)
– Спочатку працює не погано, але швидко втомлюється. (2 бали)
– Щохвилини перериває заняття, допускає велику кількість помилок. (1 бал)
2. Чи виявляє стійкість до невдач?
– В разі невдач концентрується, збільшує старання без нервозності. (5 балів)
– Засмучується, але ненадовго, готовий до подолання перешкод. (4 бали)
– Про стійкість до перешкоди говорити складно. (3 бали)
– Здолати неприємні переживання після невдачі важко, мобілізуватися без сторонньої допомоги не може. (2 бали)
– Невдачі деморалізують, плаче, відмовляється працювати. (1 бал)
3. Чи здатна працювати в несприятливій обстановці?
– В будь-яких умовах працює успішно, не реагує на шум. (5 балів)
– Прагне бути зібраним, застосовує спеціальні прийоми зосередження (промовляє завдання вголос, затикає пальцями вуха і так далі). (4 бали)
– Зазнає труднощі, коли потрібно працювати в гурті? Просить не розмовляти, не заважати. (3 бали)
– Якщо знижує свою продуктивність в несприятливій обстановці, втомлюється, нервує, відволікається, відмовляється працювати. (2 бали)
– За наявності стороннього шуму взагалі не може виконувати завдання в групі однолітків. Потребує самоти, допомоги дорослого. (1 бал)
4. Чи відмовляється від дій, коли виникають перешкоди?
– Перешкоди не відбивають бажання продовжувати роботу. Не втрачає віри в успіх. (5 балів)
– Всі перешкоди відволікають від дії, проте за умови нагадування або додаткової стимуляції продовжує роботу. (4 бали)
– Перешкоди можуть спровокувати зрив або уповільнення роботи, підсилити стомлюваність. (3 бали)
– Будь-яка перешкода використовується для того, щоб відмовитися від подальших дій. (2 бали)
– Не лише припиняє будь-які спроби, але і втрачає віру у власні сили. (1 бал)
5. Чи охоче виконує дії, які вимагають великих зусиль?
– Любить роботу, яка його повністю захоплює і вимагає витривалості і терпіння. (5 балів)
– Здатний неодноразово виконувати одноманітні завдання, хоча і без видимого задоволення. (4 бали)
– Неохоче, без зацікавленості виконує вимоги, що передбачають додаток зусиль. (3 бали)
– Здібний до дій, які вимагають зусиль, лише під контролем дорослого. (2 бали)
– Відмовляється від тривалих, утомливих дій будь-яким способом. (1 бал)
Підрахуйте бали.
– Якщо ваше дитя набрало від 20 до 25 балів, то властивості його нервової системи, межі темпераменту сприяють розвитку здібності до навчання. Можна говорити про виражену готовність до навчання.
– Якщо ваше дитя набрало від 14 до 19 балів, то окремі особливості його вищої нервової діяльності, властивості темпераменту можуть ускладнити адаптацію до школи. Можливо, проблеми криються в рівні тривожності, імпульсивності і агресивності. Але ще не все втрачено. Цілеспрямований пошук причин скрути, індивідуальний наполегливий підхід до дитини можуть виправити ситуацію.
– Якщо ваше дитя набрало всього від 9 до 13 балів, то це означає, що на його підготовку до школи знадобиться не менше року. Бажано виучувати таких дітей за індивідуальною програмою з врахуванням причин, що зумовили скруту. Також будуть корисними організації санаторного режиму, гартування і інших форм зміцнення нервової системи.
– Якщо ваше дитя набрало менше 9 балів, перевірте свої розрахунки або зателефонуйте іншим дорослим та попросіть провести оцінювання. Проаналізуйте, чи створили ви сприятливу атмосферу для роботи дитяти.
Показники індивідуальних умінь
(аналіз, порівняння, встановлення закономірностей)
1. Дитя визначає вміст, суть (у тому числі приховану) завдання, яке необхідно проаналізувати, точно і ємко узагальнює його в слові, бачить і усвідомлює тонкі відмінності при порівнянні, встановлює закономірні зв'язки.
2. Завдання, які вимагають аналізу, порівняння, узагальнення і встановлення закономірних зв'язків, виконуються за умови стимуляції дорослим.
3. Завдання виконуються за допомогою дорослого, дитя може перенести засвоєний спосіб діяльності на виконання аналогічного (подібного) завдання.
4. Під час виконань завдань, які вимагають аналізу, порівняння, виділення головного, встановлення закономірностей, потрібна учбова допомога, яка може важко сприйматися; самостійне перенесення засвоєних способів діяльності не здійснюється.
Примітка. Слід періодично аналізувати показники індивідуальних умінь і обов'язково – на початку і кінці циклу занять.
Визначення результативності вашої співпраці з дитиною
Висока результативність. Дитина проявляє допитливість, активність; завдання виконує з цікавістю, самостійно; не потребує додаткових зовнішніх стимул-реакцій.
Середня результативність. Дитина недостатньо активна і самостійна, під час виконання завдань потребує деякої зовнішньої стимуляції; круг інтересів і питань недостатньо вузький.
Низька результативність. Рівень активності і самостійності дитини низький; під час виконання завдань необхідна постійна зовнішня стимуляція; не проявляє допитливості і інтересу до зовнішнього світу..