10.01.10 |

КОНСПЕКТ підсумкового заняття в старшій групі на тему: «Найкраща країна – це Україна»

Програмовий зміст. Виявити знання дітей про власну країну, мешканців, державні символи, про живу природу рідного краю, про українські страви, обереги, ремесла, народну медицину, міст, гір, річок та морів України. Вправляти дітей в роботі з картою, у вирішенні логічних вправ. Вправляти вміння дітей з високим рівнем розвитку читати та писати. Закріпити вміння розповідати про різні професії, вирішувати приклади, робити звуковий аналіз слів, знання геометричних фігур. Розвивати творчі здібності під час видання газети, вміння спілкуватися українською мовою. Продовжувати вчити дітей працювати разом, підгрупами, самостійно.
Матеріал: макет газети, картки з індивідуальними завданнями, ширма та ляльки для театральної вистави, музичне оформлення, карта України, картинки із лікарськими рослинами, мікрофон, олівці, фломастери, папір, бейджики трьох кольорів (сині, зелені, коричневі).
Попередня робота. Знайомство з різними видами отримання інформації (журнали, телебачення, інтернет, газети, тощо); знайомство з картою України, назвами географічних термінів; знайомство з природним оточенням, національними стравами, оберегами, ремеслами; бесіда про професії; знайомство з лікарськими рослинами; ігри дітей за рівнем розвитку.

Хід заняття

Звучить космічна музика. Починається театральна вистава. В гості до дітей завітали інопланетяни.

Інопланетянин. Салам алейкум. Гуд морген. Хелоу! Ой, а якою мовою нам з вами розмовляти? Навіть не знаємо яку мову ви розумієте!

Вихователь. Ми знаємо три мови. Діти, давайте привітаємося з гостями на російській, українській та англійській мові.

Діти вітаються на трьох мовах.

Вихователь. А ви хто такі, любі гості? І чому до нас завітали?

Інопланетянин. Ми прибульці з іншої планети, мандруємо по світу, знайомимося з іншими планетами та країнами, збираємо інформацію про них, щоб розповісти іншим мешканцям нашої планети. А куди ми потрапили?
Діти, як називається ваша країна? (Україна)
А люди, які тут живуть? (українці)
А якщо це дівчинка? (українка)
А багато дівчат? (українки)
А якщо це хлопчик? (українець)
Знаємо, зрозуміли, багато хлопців – українці. Правильно? (так)
Ми дивилися на вашу країну з космосу, вона така красива, тому і вирішили тут приземлитися, допоможіть нам зібрати інформацію про вашу країну. Допоможете?

Вихователь. Ну, що ж люді гості, сідайте, а ми поміркуємо з дітьми, як вам допомогти.

Діти разом пригадують звідкіля люди отримують інформацію.

Вихователь. Молодці, пригадали. Я пропоную випустити власну газету для прибульців, з ціллю збереження інформації та передачі іншим планетам. Давайте домовимось, що я сьогодні головний редактор газети, а ви кореспонденти, фоторепортери, журналісти. Всі разом давайте пригадаємо обов’язкові складові газети. (Відповіді дітей: назва, хто випустив, емблема, розділи тощо). А для успішної роботи необхідно сформувати штаб газети з трьох офісів.

Діти діляться на підгрупи.
І Команда придумує назву газети, кожна дитина підгрупи свою назву записує, потім зачитує, всі обирають кращу.
ІІ Команда печатає назву видавництва газети (з’єднує по крапкам слова – номер групи та дитячого садка).
ІІІ Команда розфарбовують емблему газети (український прапор)
Після виконання матеріалів розміщують в газеті.

Вихователь. Молодці. А зараз ми з вами розглянемо карту України, але на неї нема назв. Давайте пригадаємо, яким кольором на карті позначаються гори, міста, річки та моря. (Відповіді дітей).

Діти обирають карту відповідно до свого кольору бейджика (сині, зелені, коричневі). Той у кого коричневий називає гори, зелений – міста, синій – ріки та моря. Діти називають та розміщують картку на карту, знайшовши її місце за номером. (високий рівень – синій колір, середній рівень – зелений колір, низький рівень – коричневий колір).

Вихователь. Діти подивіться, у нас в газеті є розділ про природу рідного краю. Я пропоную його заповнити.

Діти виконують завдання на індивідуальних картках за рівнем розвитку (Додаток № 1)

Вихователь. Молодці. Заповнила розділ. Давайте з вами подивимось далі, в нашій газеті є рубрика «Українські страви». Давайте з вами пригадаємо українські страви та запишемо рецепти у газеті.

Діти виконують завдання на індивідуальних картках за рівнем розвитку (Додаток № 2)

Вихователь. Я вражаю, що нам треба пригадати славних українських майстрів різних ремесел, назвати відомі ремесла, щоб в нашій газеті з’явилася ще одна рубрика «Народні вироби з гончарства».

Діти виконують завдання на індивідуальних картках за рівнем розвитку (Додаток № 3)

Вихователь. Діти, подивіться, який в мене рушник. Давайте з вами пригадаємо особливості національних оберегів.

Діти виконують завдання на індивідуальних картках за рівнем розвитку (Додаток № 4)

Фізхвилинка.

Всі ми з вами українці,
Ми одна сім’я.
В нашім місті Краматорську
Ми і ви, і ти і я.
Нам тут весело і гарно,
Тут зростаємо ми всі.
Усміхнись тому, хто поряд.
Будемо разом ми усі.


Вихователь. Останній розділ у газеті ми присвятимо методам народного лікування. Подивіться на картки з лікарськими рослинами. У газеті є малюнок дитини та вказівні стрілочки. Дівчата будуть відбирати картки з рослинами, що лікують простудні захворювання, а хлопці від травм. Треба також правильно розмістити їх на картині.

Діти діляться на команди (дівчати та хлопчики), та виконують завдання.

Вихователь. Молодці, правильно виконали завдання. Діти, життя в країні залежить від людей, від того, чим вони займаються, яку користь приносять країні. Я би хотіла у вас взяти інтерв’ю на тему: «Ким ти хочеш бути?».

Вихователь бере інтерв’ю у дітей. (високий рівень – відповідає ким хоче бути, що для цього потрібно; середній рівень – відповідає ким хоче бути, чому; низький рівень – відповідає ким хоче бути).

Вихователь. Подивіться, які гарні газети у нас вийшли. Тепер ми їх подаруємо інопланетянам.

Інопланетяни. Дякуємо вам діти за вашу працю. До побачення.

Діти та інопланетяни прощаються.


ДОДАТОК № 1






ДОДАТОК № 2













ДОДАТОК № 3








ДОДАТОК № 4









Розробила та провела Фетісова В.В. ДНЗ №69, група №9 м. Краматорськ

ЗАНЯТТЯ В СТАРШІЙ ГРУПІ З НЕТРАДИЦІЙНОГО МАЛЮВАННЯ

Тема. «Кумедний клоун»
Мета. Показати дітям кумедність клоуна у вбранні, міміці,рухах. Продовжувати ознайомлення дітей з нетрадиційною технікою малювання – «плямографією». Вчити утворювати з різнокольорової плями образ кумедного клоуна, домальовувати його гуашшю і фломастерами. Розвивати творчу уяву у малюванні плямою.
Обладнання: Д.Б.Кабалевський «Клоуни», виставка ілюстрацій, фотографій, малюнків із зображенням клоунів; рідка гуаш, пензлі, фломастери, папір.
Хід заняття
1. Бесіда з дітьми про смішне:
 що вас може розсмішити?
 чи сміялися ви коли-небудь усією сім'єю разом? Як це було?
 що ви відчуваєте, коли ваші батьки разом із вами весело сміються?

2. Вихователь.
 Смішити людей - це справжнє мистецтво. Деякі люди від природи володіють здатністю викликати завзятий сміх своїми словами, діями і навіть виглядом. І це зовсім їх не ображає, а навпаки приносить їм задоволення. Це покликання – дарувати веселий настрій. Найталановитіші весельчаки виходять на арену цирку, і тоді сміються усі разом сотні людей.
 Давайте ми з вами розглянемо виставу ілюстрацій.
 Коли я була маленька Олег Попов був мій найулюбленіший клоун. Його знали в багатьох країнах світу. А це малюнки деяких художників, які теж полюбляли дуже кумедних клоунів і намалювати їх для вас.
 Скажіть мені будь ласка, що робить їх такими кумедними.(знайди смішне в одязі, взутті, головному вбранні.) Ми сьогодні теж будемо з вами малювати кумедних клоунів, а допомагати нам буде кумедна пляма.
 Таке малювання називається «плямографія» – це малювання за допомогою рідкої фарби.

3. Вправа із словом «плямографія»
«плямографія» - дивується
«плямографія» - радіє
«плямографія» - шепоче
«плямографія» - співає.

4. Для того щоб нам почати малювати, треба щоб фарби стали рідкими. Беремо побільше водички на пензлик і розмішуємо фарбу, щоб вона стала ріденька. Потім знайдіть середину папера і поставте декілька плям із яскравих кольорів. Потім складіть аркуш удвоє, розгладьте за згином долонями і розверніть.
 Жили – були фарби. Вони були дуже веселі, яскраві, радісні і мріяли подарувати свою радість світу, почути завзятий сміх навколо себе. Але життя їх проходило спокійно і тихо у рідному будиночку - маленькій баночці. Одного ранку двері їх дому відчинились - до них завітав старий добрий друже пензлик і запросив фарби до прогулянки. Просяяла жовта фарба ласкавою посмішкою і виплеснулась плямою на середину білого поля. За нею зареготала червона фарба і через мить біля них опинилась духмяна зелень – це було справжнє свято. Кольорові плями замислили перетворитись у клоуна і подарувати сміх своєю кумедною виставою, тому попрохали аркуш скластись удвоє. А коли відкриється завіса – розпочнеться весела вистава.
 Розкрийте свої аркуші і розгляньте відбиток плями, домалювати фломастером і пензликом щоб вийшов клоун (руки, ґудзики на одязі, черевики, обличчя із кольоровим волоссям...)

5. Після малювання розглянути клоунів, вислухати фантазії авторів про своїх героїв, придумати їм кумедні імена.
 Молодці. Дуже кумедних намалювали клоунів.